menu

Łączna liczba wyświetleń

Szukaj na tym blogu

Jeżeli spodobał Ci się mój blog - zaobserwuj, by zostać na dłużej
Zostaw link do swojego bloga - na pewno do Ciebie zajrzę i poczytam Twoje wpisy
W komentarzu - wyraź szczerą opinię, a nie z przymusu, by tylko się zareklamować
Nie proś o obs/obs - nikt nikogo na siłę nie zatrzyma u siebie

piątek, 25 grudnia 2015

Tradycyjny czerwony barszcz polski


Zgodnie z obietnicą dzisiaj 25.12. mam chwilę czasu wolnego więc dodam przepisy na potrawy na stół Wigilijny. Jako pierwszy będzie tradycyjny barszcz, który towarzyszy nam od wielu wielu pokoleń. Nie może go zabraknąć w każdej polskiej rodzinie obchodzącej Wigilię Bożego Narodzenia.
Jest bardzo łatwy w przygotowaniu, więc żadnych trudności nie sprawia.. Jedni wolą łagodniejszy, drudzy zaś wybiorą opcję bardziej pikantną. No i właśnie moja rodzina należy do osób, która woli jak barszcz ''rozgrzewa''.. A z racji tego, że jest zima ( choć w tym roku nie popisała się swoim klimatem .. ) wolimy, jak nas rozgrzewają potrawy, a nie chłodzą..
Idealnie wpasują się tu tradycyjne również uszka !
Jeśli przygotowałaś/eś danie z tego przepisu, proszę o jego zdjęcie :). Wyślij je na adres andzia.andzia15@gmail.com. Zdjęcie opublikuję w komentarzach i na moim Facebooku
(oczywiście podpiszę dzieło w Twoim wykonaniu).

Składniki :

  • garść suszonych grzybów, najlepiej prawdziwków (ewentualnie mieszanych z podgrzybkami)
  • 2 ząbki czosnku
  • 4 średnie buraki
  • 2 litry esencjonalnego wywaru warzywnego (marchewka, cebula, pietruszka, por)
  • suszone zioła: 2 liście laurowe, 2 łyżki majeranku, 6 ziarenek czarnego pieprzu, 4 ziarenka ziela angielskiego
  • 3 łyżki posiekanej świeżej natki pietruszki
  • 3 łyżki soku z cytryny

Sposób przygotowania :

  1. Grzyby opłukać na sitku, włożyć do rondelka, zalać 2 szklankami zimnej wody i zostawić na noc do namoknięcia. Następnego dnia grzyby ugotować do miękkości, co może zająć około 20 minut, w wodzie w której się moczyły, z dodatkiem liści laurowych i czosnku.Buraki umyć, każdy zawinąć w folię aluminiową, ułożyć na blasze do pieczenia i piec do miękkości w przez około 1 godzinę w 190 stopniach (sprawdzić czy wbity w buraczka nóż gładko w niego wchodzi). Rozwinąć z folii, obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach.
  2. Do wrzącego wywaru z warzyw dodać majeranek, pieprz, ziele angielskie oraz natkę pietruszki. Dodać starte buraki, doprawić solą i zagotować. Gotować na malutki ogniu przez około 3 -4 minuty, zdjąć z ognia i dodać sok z cytryny. Wywar warzywny przecedzić (najlepiej odczekać jeden dzień, jeśli mamy czas, wówczas barszcz będzie bardziej intensywny) i połączyć z wywarem z grzybów. Kilka grzybków pozostawić w zupie, resztę wykorzystać do farszu na uszka.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz